تبلیغات
رسانه ی دیجیتال - ادامه روابط عمومی الکترونیک و شفافیت خبری
 
درباره وبلاگ


این وبلاگ با رویکرد معرفی ارتباطات در دنیای دیجیتال ایجاد گردیده تا ضمن معرفی تکنولوژی دیجیتال و نقش آن در ارتباطات بازدید کنندگان گرامی را با یافته های جدید در قالب فرصت ها و تکنولوزی های دنیای مجازی بیشتر آشنا کند.
در این راه دشوار همکاری شما می تواند فرصت های بهتری در اختیار ما قرار دهد

مدیر وبلاگ : فضه باقری مطلق پاشاکی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
رسانه ی دیجیتال
رسانه ی دیجیتال رسانه ای فراگیر
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM

شفافیت در سطح بازار:


بدین معنا است که همه ارائه کنندگان محصولات و خدمات به صورت شفاف باید اطلاعات کالاهای خود را به صورت شفاف در اختیار دیگران قرار دهند، پس می توان گفت:مشتری برنده است چرا که کیفیت تمامی محصولات شفاف بیان می شود.در فضای جدید رسانه های اجتماعی همه کالاها وخدمات شفاف بیان می شود وکسی  نمی تواند ادعا کند که محصول خوبی ارائه می کند ولی در واقع این گونه نباشد، چرا که هر فردی که از این محصول ناراضی باشد ودر واقع کالا با توضیحات ارائه شده در فضای مجازی یکسان نباشد می توان با یک لینک در SOCIAL BOOKMARKINGمحصول شرکت را نابود کندو یا اینکه آن شرکت را مجبور کند تا رویه خود را اصلاح کند.شفافیت در فضای ارتباطات آنلاین باعث شده است که شرکتها وارائه دهنده خدمات به دلیل رقابت قیمت خود را پایین بیاورند وکیفیت خدمات خود را بالا ببرند.


شفافیت بازار را می توان به «جریان به  موقع و قابل اتكای اطلاعات اقتصادی، اجتماعی و سیاسی كه در دسترس همه ذی نفعان بازار باشد» توصیف نموده و نبود شفافیت را به «ممانعت عمدی از دسترسی به اطلاعات، ارائه نادرست اطلاعات یا ناتوانی بازار در كسب اطمینان از كفایت و كیفیت اطلاعات ارائه شده» تعریف كرد. با وجود بیان ویژگی شفافیت یا اطلاعات كامل برای بازار رقابت كامل، اغلب اقتصاددانان اذعان دارند كه بیشتر بازارها از نقصان اطلاعات رنج برده، در شرایط رقابت ناقص بوده و تعادل والراس، خیال پردازانه است. آنان برای ترمیم نقصان اطلاعات در بازار، راهبردهایی، چون علامت دهی عرضه كنندگان، طراحی نهادها و مدیریت و نظارت دولت را ارائه كرده اند. به نظر می رسد اقتصاد سرمایه داری ذاتاً از نقصان و پنهان كاری اطلاعات رنج می برد و با این مبانی، توان ترمیم این نقیصه را ندارد.


در بازار اسلامی با واژة صداقت روبه رو هستیم. صداقت، فضیلتی اخلاقی و كمال ذومراتب با مبنا و بار ارزشی متفاوت با شفافیت است. افزون بر وصف بازار، وصف عوامل بازار نیز می باشد. منظور از صداقت، معنای وسیع آن، یعنی صدق در نیت، رفتار و ساختار است. امانت داری، وفای به عهد، انصاف و هر آنچه در گفتار یا عمل به اطمینان و اعتماد طرفین مبادله منتهی شود، درون آن قرار دارد. صداقت در ارتباط فرد با خود، خدا، افراد دیگر جامعه و با محیط تجلی پیدا می كند و در فرد یا بازار به عنوان یك ملكه رسوخ یافته، پایدار می شود و در نتیجه، میان ظاهر و باطن، گفتار با نوشتار و بیان كالبد و رفتار و همه اینها با یكدیگر تعادل برقرار می كند. در این بازار، طرفین نوعی احساس آرامش از رفتار یكدیگر دارند و پنهان سازی اطلاعات به صورت عمدی در خصوص مبادله یا كالا در بازار وجود ندارد و اگر خطایی


صورت پذیرد، امكان جبران خطا در سازوكار بازار وجود دارد.


شفافیت در جامعه:


بدین معنا است که رسانه حداکثر آزادی را در بیان مطالب داشته باشند و هر آنچه را که می خواهند در اختیار مردم قرار دهند. گاهی اوقات با اقدامات کنترلی این شفافیت اجتماعی تضعیف شده است، مثلا نهادی که محتوای مطبوعات را کنترل می کند و این نظارت وکنترل به گونه ای است که باعث می شود بعضی از اطلاعات گفته نشود.این نظارتی که از سوی حاکمیت بر روی رسانه ها اعمال می شود  باعث می شود که شفافیت در سطح جامعه پایین بیاید.


در واقع ما هنگامی از بالاترین سطح شفافیت در اجتماع برخورداریم که رسانه ها آزاد باشند،هر آنچه را تشخیص می دهند بیان کنند ، البته با این فرض که:


به حریم خصوصی افراد وارد نشوند/به امنیت ملی خدشه وارد نسازند/حقوق اولیه دیگران را تضعیف نکنند/


هر چقدر رسانه ها آزادی بیشتری داشته باشند شفافیت بیشتری دارند و در نهایت جامعه برای پذیرش مطالب آمادگی بیشتری دارد.


به عبارت دیگر آزادی بیان و شفافیت رابطه مستقیم دارند.


در نهایت می توان گفت:شفافیت در هر فضایی معنی متفاوتی دارد و مدیون رسانه های اجتماعی وارتباطات آنلاین است.


 


مثال شفاقیت در جامعه


بند نوزدهم سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی ابلاغی مقام معظم رهبری، قوای نظام را ملزم به شفاف‌سازی اقتصاد و سالم‌سازی آن و جلوگیری از اقدامات، فعالیت‌ها و زمینه‌های فسادزا در حوزه‌های پولی، تجاری، ارزی و می نماید. همچنین در برخی بندهای دیگر نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های ابلاغی تأکید می‌گردد.


عدم شفافیت در اقتصاد موجب شده است تا از یک طرف به دلیل نبود نظارت اطلاعاتی کافی، فساد اداری، اقتصادی و مالی هزینه‌های سنگینی را بر اقتصاد تحمیل نماید و از طرف دیگر به دلیل فقدان اطلاعات و شفافیت در اقتصاد شاهد امکان ناپذیری برنامه‌ریزی صحیح و جامع اقتصادی و متناوب بودن سیاست‌ها در اقتصاد باشیم. نبود، کمبود و یا عدم شفافیت اطلاعات در اقتصاد ایران، همواره توسط کارشناسان به عنوان عاملی در جهت فرار از نظارت بر عملکرد بخش‌های فعال در اقتصاد و در نتیجه افزایش فساد اداری عنوان گردیده است. بسیاری از مشکلات اقتصادی موجود از جمله توزیع نامناسب منابع کمیاب بانک‌ها، افزایش بی‌رویه مطالبات معوق، افزایش واردات و قاچاق کالاهای مصرفی، عدم امکان حمایت صحیح از تولید و سرمایه‌گذاری داخلی، بالا بودن هزینه‌های تولید و توزیع، تغییرات ناگهانی و غیر قابل کنترل قیمت‌ها، فرار مالیاتی و عدم امکان شناسایی دقیق پایه­های مالیاتی، وابستگی شدید بودجه به نفت و سهم پائین مالیات از کل درآمدهای عمومی دولت، کاهش اعتبارات عمرانی و غیره از جمله پیامدهای عدم نظارت به دلیل ضعف پایگاه‌های اطلاعاتی جامع است.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


چهارشنبه 16 اسفند 1396 12:15 ق.ظ
چیزی که من نمی فهمم این است که در حقیقت چطور نیست
واقعا خیلی بهتر از شما ممکن است در حال حاضر. شما خیلی هوشمند هستید
بنابراین شما به طور قابل توجهی در ارتباط با این موضوع متوجه شده اید، من به تنهایی تولید کردم
آن را از بسیاری از زوایای مختلف تصور کنید. مردان و زنان شبیه به آن نیستند
این چیزی است که با Girl GaGa انجام می شود! مواد شخصی شما عالی است.

همیشه آن را حفظ کنید!
دوشنبه 14 اسفند 1396 10:35 ب.ظ
سلام وب سایت فوق العاده ای هست آیا در حال اجرا یک وبلاگ مانند این نیاز به مقدار زیادی کار می کند؟
من دانش کمی در مورد برنامه نویسی دارم، اما امیدوار بودم بلافاصله وبلاگم را شروع کنم. به هر حال، اگر شما هر گونه توصیه یا
راهنمایی برای صاحبان وبلاگ های جدید لطفا به اشتراک بگذارید. من می دانم که این موضوع خاموش است اما من فقط می خواستم بپرسم.
قدردانی آن
پنجشنبه 10 اسفند 1396 10:10 ب.ظ
سلام، هر بار که من برای چک کردن پست های وب استفاده می کردم
اینجا در ساعات اولیه در روزهای تعطیل، زیرا من از آن لذت می برم
بدست آوردن دانش بیشتر و بیشتر.
دوشنبه 7 اسفند 1396 08:01 ب.ظ
همانطور که این قطعه را پیدا کردم بسیار آسان است که هر موضوعی را در وب در مقایسه با کتابهای درسی پیدا کنم
نوشتن در این وب سایت.
پنجشنبه 28 دی 1396 08:30 ق.ظ
با این حال، به نظر می رسد که شما بدانید که در مورد چه چیزی صحبت می کنید، سخت است که افراد خوبی را در این موضوع پیدا کنید.

با تشکر
پنجشنبه 16 آذر 1396 10:52 ب.ظ
Hello, everything is going sound here and ofcourse
every one is sharing data, that's really good, keep up writing.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر